VIKING to polski producent łodzi aluminiowych oraz doświadczony organizator fascynujących wypraw wędkarskich. Od 2013 r. firma wprowadziła na rynek siedemnaście modeli łodzi - od 3,3 m do 7,5 m długości, których pokłady i wyposażenie są konfigurowane indywidualnie według życzeń klienta i planuje wprowadzić kolejne (m.in. nowe, większe platformy Viking Orca oraz nową największą łódź w ofercie - Viking 850). Produkujemy przede wszystkim łodzie wędkarskie i użytkowe, zarówno na wody śródlądowe jak i na morze.

Korzenie firmy sięgają kilku lat wstecz, lecz pod nazwą "Viking" przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2013 roku. Początkowo do remontów przyjmowane były stare łodzie - tworzono z nich praktycznie nowe jednostki. Od modelu Viking 550 rozpoczęła się produkcja łodzi aluminiowych, zaprojektowanych całkowicie od podstaw, w oparciu o wieloletnie i bogate doświadczenie zebrane przez właściciela firmy jako sternika i wędkarza.

Wszystkie łodzie produkowane przez fimę Viking przechodzą badanie Polskiego Rejestru Statków, posiadają naniesiony znak CE i są uprawnione do sprzedaży za granicą. Gwarancja na kadłub jest udzielana na okres 5 z możliwością jej przedłużenia. Firma współpracuje również z producentami silników zaburtowych. W ofercie znajdują się silniki takich marek jak: YAMAHA, SUZUKI, EVINRUDE, HONDA, MERCURY, SEAKING. Blachy do produkcji łodzi sprowadzane są ze Skandynawii - Finlandii, Danii oraz Szwecji. Osprzęt montowany na łodziach to wyroby zarówno polskie, jak i włoskie, amerykańskie czy niemieckie.

W naszej ofercie znajdują się łodzie wędkarskie, platformy wędkarskie i techniczne, łodzie desantowe, łodzie transportowe, łodzie ratunkowe, łodzie dla służb, silniki zaburtowe i stacjonarne, przyczepy podłodziowe. Podejmujemy również prace nad budową łodzi na podstawie projektu dostarczonego przez klienta.

Firma organizuje również wyprawy na piękne, ale i wymagające wody północnej Norwegii gdzie właściciel i założyciel firmy Viking, Ryszard Gryszpiński osobiście przekazuje swoim gościom tajniki skutecznego wędkowania. Z racji zamiłowania pana Ryszarda do tych terenów, do piękna jej przyrody - logo firmy Viking zawiera w sobie nawiązanie do norweskiej flagi.

 

 

 


Co wyróżnia łodzie Viking?

- przestronny kokpit,
- znakomite parametry stateczności i pływalności,
- wygodny, bezpieczny, szeroki i całkowicie płaski pokład,
- łodzie są wykonywane z odpornego na korozję stopu aluminium,
- łatwe utrzymanie czystości i stanu technicznego łodzi,
- bardzo solidna konstrukcja,
- mała waga kadłuba (brak konieczności dodatkowego usztywniania i wzmacniania aluminiowych konstrukcji innymi materiałami),
- bezpieczeństwo pływania (materiał do produkcji łodzi to blacha o grubości od 3 mm do 10 mm; stosowana jest również odporna na korozję słonej wody morskiej blacha aluminiowa PA13 oraz PA11),
- szczelne komory wypornościowe,
- niewielkie zanurzenie,
- możliwość rozbudowy i samodzielnej konfiguracji wyposażenia,
- lakierowanie łodzi bez dodatkowych opłat,
- łodzie wiosłowe i motorowe; otwarte, półotwarte oraz kabinowe,
- szeroka gama osprzętu do łodzi oraz silników spalinowych i elektrycznych,
- bardzo bogate opcjonalne wyposażenie dodatkowe.

Siedziba i partnerzy

Firma intensywnie się rozwija - niedługo oddana do użytku zostanie nowa hala produkcyjna. Siedziba firmy wraz z biurem mieści się w Starych Siołkowicach na Opolszczyźnie i jest wyposażona w nową spawalnię, montażownię, serwis, lakiernię,magazyny, a przede wszystkim: w przestrzeń potrzebną do produkcji nowych, większych, morskich oraz pełnomorskich modeli Viking.

Zapraszamy serdecznie!