VIKING to polski producent łodzi aluminiowych oraz doświadczony organizator fascynujących wypraw wędkarskich. Od 2013 r. firma wprowadziła na rynek piętnaście modeli łodzi - od 3,3 m do 7,5 m długości, których pokłady i wyposażenie są konfigurowane indywidualnie wg życzeń klienta i planuje wprowadzenie kolejnych. Produkujemy przede wszystkim łodzie wędkarskie i użytkowe, zarówno na wody śródlądowe jak i na morze. W ofercie znajdują się łodzie wędkarskie, platformy wędkarskie i techniczne, łodzie desantowe, łodzie transportowe, łodzie ratunkowe, łodzie dla służb, silniki zaburtowe i stacjonarne, przyczepy podłodziowe, możemy również podjąć pracę nad nego od klienta.

Korzenie firmy sięgają kilku lat wstecz, początkowo do remontów przyjmowane były stare łodzie, tworzono z nich praktycznie nowe jednostki, a pod nazwą "Viking" przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2013 roku. Począwszy od modelu Viking - 550 rozpoczęła się produkcja łodzi aluminiowych, zaprojektowanych całkowicie od podstaw, w oparciu o wieloletnie i bogate doświadczenie zebrane przez właściciela firmy jako sternika i wędkarza.

Firma organizuje również wyprawy na piękne ale i wymagające wody północnej Norwegii gdzie właściciel i założyciel firmy Viking, Ryszard Gryszpiński osobiście przekazuje swoim gościom tajniki skutecznego wędkowania. Z racji zamiłowania pana Ryszarda do tych terenów, do piękna jej przyrody - logo firmy Viking zawiera w sobie nawiązanie do norweskiej flagi.

Wszystkie łodzie produkowane przez fimę Viking przechodzą badanie Polskiego Rejestru Statków, posiadają naniesiony znak CE i są uprawnione do sprzedaży za granicą. Gwarancja na kadłub jest udzielana na okres 5, a w niektórych przypadkach nawet 6 lat!

Jako stocznia firma współpracuje również z producentami silników zaburtowych: w ofercie znajdują się silniki takich marek jak: YAMAHA, SUZUKI, EVINRUDE, HONDA, MERCURY, SEAKING. Blachy do produkcji łodzi są ściągane ze Skandynawii: z Finlandii, Danii oraz Szwecji, osprzęt jaki jest na łodziach montowany to wyroby zarówno polskie, jak i włoskie, amerykańskie czy też niemieckie. W każdym przypadku, zasadniczo są to produkty pierwszorzędne, dorównujące trwałością i jakością samym łodziom Viking.
 


Co wyróżnia łodzie Viking?
- przestronny kokpit
- znakomite parametry stateczności i pływalności
- wygodny i bezpieczny, szeroki i całkowicie płaski pokład
- łodzie są wykonywane z odpornego na korozję stopu aluminium
- łatwe dla użytkownika utrzymanie czystości i stanu technicznego łodzi
- bardzo solidna konstrukcja (łodzie w pełni spawane, zero nitów czy też śrub konstrukcyjnych.
- mała waga kadłuba wśród łodzi w swojej klasie (brak konieczności dodatkowego usztywniania i wzmacniania aluminiowych konstrukcji innymi materiałami)
- bezpieczeństwo pływania (grubość materiału do produkcji to przy najmniejszych jednostkach minimum 3 mm grubości, stosowana jest również odporna na korozję słonej wody morskiej blacha aluminiowa PA13 oraz PA11.

 

Grubość stosowanej blachy przy większych łodziach Viking to nawet 10 mm
- szczelne komory wypornościowe (minimum dwie oddzielne od siebie komory w każdym typie łodzi)
- niewielkie zanurzenie w swojej klasie
- możliwość rozbudowy i samodzielnej konfiguracji wyposażenia
- lakierowanie łodzi bez dodatkowych opłat
- łodzie wiosłowe i motorowe, otwarte, półotwarte oraz kabinowe
- szeroka gama osprzętu do łodzi oraz silników spalinowych i elektrycznych
- bardzo bogate opcjonalne wyposażenie dodatkowe

Siedziba i partnerzy

Firma intensywnie się rozwija - w 2018 roku oddana do użytku zostanie nowa hala produkcyjna firmy Viking - nowa, główna siedziba, wyposażona w nową spawalnię, montażownię, serwis, lakiernię, biuro, magazyny, a przede wszystkim: w przestrzeń potrzebną do produkcji nowych, większych, morskich oraz pełnomorskich modeli Viking, czyli projektowanych w tym momencie modeli łodzi V-850, V-980, V-1200 i innych.


Zapraszamy serdecznie!